De Professor verliest zijn enige broer en zijn enige luchtballon. Nog meer rampspoed volgt, dan komt een talentvolle Vlo het verhaal ingesprongen. Hoorspel met veel leuke ups en heerlijke downs. Leeftijd: 6+
Wim T. Schippers, Eva Van Der Gucht, Warre Borgmans, Koen en Kris Wauters, Tom Dewispelaere, Els Dottermans, Koen De Graeve, Maaike Cafmeyer, Tiny Bertels, Nele Goossens, Sara Vertongen, Tom Van Dyck
In een crash met een luchtballon verliest de Professor zijn enige broer en zijn enige luchtballon. Hij geraakt aan lager wal en overleeft een tijdje als straatgoochelaar. Wanneer hij de lieftallige Wéralène ontmoet, lijkt zijn geluk te keren, tot showbizz manager Fritz Ritz zich met de zaak bemoeit. Maar dan springt een supergetalenteerde Vlo in het verhaal.
De Vlo en de Professor worden beroemd, hun vliegtuig naar Amerika stort neer op het eiland van de mysterieuze Awoes, een vulkaan wordt boos... en wat er dàn gebeurt, ontdek je in dit nieuwe hoorspel met veel leuke ups en heerlijke downs.
Cast
Verteller: Warre Borgmans
Vlo: Tom Dewispelaere
Professor: Koen De Graeve
Fritz Ritz: Wim T. Schippers
Wéralène: Maaike Cafmeyer
Sabina: Tiny Bertels
Awoe prinses Els Dottermans
Awoe 1: Sara Vertongen
Awoe 2: Nele Goossens
Awoe 3: Eva Van Der Gucht
Broer, Moeilijk-Woord-Moment-Man: Tom Van Dyck
Moeilijk-Woord-Moment-Meisje: Cleo Wauters
Evy Gruyaert en Kris en Koen Wauters als zichzelf
Tekst , regie, muziek en illustraties: Stuffmakers (Paul Wauters, Mark Borgions, Koen Brandt, Raf Debraekeleer, Philip Maes)
Geluidstechniek, -effecten en -mix: Patrick Voets
Muziek: Mark Steylaerts (viool), Eric Baeten (viool), Wietse Beels (viool),
Bart De Nolf (contrabas), Hans Vandaele (cello), Serge Plume (trompet),
Dieter Limbourg (sax, klarinet), Carlo Mertens (trombone), Joost Van den Broeck (drums, bongo), Patrick Steenaerts (gitaar, banjo,
lapsteel, ukulele, mandoline), Tuur Florizoone (accordeon), Koen Brandt (piano)
Inhoud
Deel I:
Een ballonvaarder wordt ballonvaller
Buikspreken met een lege maag
Iedereen praat (liedje)
Very big succes, maar not voor long
Big (liedje)
Deel II:
Een niet zo gewone vlo
Volle zalen, platte zalen
De vrouw van de piloot
Neerstortlied (liedje)
Deel III:
Het niet zo onbewoonde eiland
Awoe! (liedje)
De slechtste mop ooit
Een verwend stuk prinses
50 vlooien met een luizenleven
Ik spring (liedje)
Deel IV:
De avond met de 50 sterren
Hoe een vulkaan ijzig kan reageren
Jaloezie is voor eeuwig
Ruzielied (liedje)
Een tent met rode strepen
Big (bis) (liedje)
Over de auteur
Hans Christian Andersen (1805-1875) schreef ruim honderdvijftig sprookjes, waaronder Het lelijke jonge eendje, Duimelijntje en De prinses op de erwt. Veel van zijn sprookjes hebben een symbolische betekenis en vaak een tragisch einde, zoals in Het meisje met de zwavelstokjes.
In 2005 werd wereldwijd de 200ste geboortedag van de Deense sprookjesschrijver Hans Christian Andersen gevierd. Andersen groeide op in Odense. Toen de jonge Hans 11 jaar was, overleed zijn vader, een arme schoenmaker. Het liefst had hij acteur willen worden, maar hij werd niet aangenomen bij de koninklijke theaterschool.
Andersen is het meest bekend geworden vanwege zijn sprookjes. Het verhaal van zijn leven legde hij vast in Het sprookje van mijn leven, waarin hij vertelt over zijn vele buitenlandse reizen en contacten met adellijke families en vorstenhuizen. Hij debuteerde in 1827 met het gedicht Det døende Barn (Het stervende kind). In 1835 werd zijn eerste bundel met sprookjes voor kinderen uitgegeven, een bewerking van traditionele sprookjes. Zijn latere werk bevat vooral zelf bedachte sprookjes (zogeheten cultuursprookjes).
(Bron: Leesplein. Overgenomen met toestemming.)
Een onwelriekend hoorspel voor de hele familie. Naar het verhaal van HC Andersen, bewerkt door Stuffmakers, en verteld door Warre Borgmans, met Stany Crets, Wim Helsen, Quintis Ristie en vele anderen... Leeftijd: 6+
Prinses Elisa is helemaal de kluts kwijt wanneer haar broers worden omgetoverd in zwanen. Alleen door 11 hemden te vlechten van brandnetels kan ze de betovering doorbreken. Leeftijd: 6+
De keizer van China gaat helemaal plat voor het prachtige gezang van de kleine nachtegaal. Dat vindt de hofmeester niet leuk. Hij bestelt een namaak-nachtegaal en laat de echte ontsnappen.
Leeftijd: 6+
Samen met een reisgenoot gaat Johannes op zoek naar de beeldschone, maar wrede Prinses Sophia. Antwoord je juist op haar 3 vragen, dan mag je met haar trouwen. Anders word je doodgewoon gedood. Leeftijd: 6+
Het is spannend als mensen naar het kindertehuis komen om een kind te adopteren! Helaas blijft Rasmus steeds achter. Als hij zelf op zoek gaat naar een vader en moeder ontmoet hij de landloper Oskar. Leeftijd: 9+
Piet Leupen laat in zijn college veel aspecten van de kruistochten zien: de bloedige strijd, maar ook het ontstaan van ridderordes zoals die van de Tempeliers.
In 1939 startten de Amerikanen in het geheim het project dat zou leiden tot de atoombom. Een boeiend en multidisciplinair college over de atoombom en de nucleaire wapenwedloop.
Sinds de dood van de koning wordt Katoren geregeerd door een stel onbenullige ministers. Als Stach 7 opdrachten met succes volbrengt, mag hij zich koning noemen. Maar zal het hem lukken? Hoorspel. Leeftijd: 12+