Hoorspelen Het avontuur van Pieter Konijn en Het avontuur van Benjamin Wollepluis over de uitstapjes van deze ondeugende konijnen naar de moestuin van meneer Verhoef. Leeftijd: 4+
Ruim een eeuw geleden begon Beatrix Potter met het schrijven van haar beroemde verhalen. Al die tijd hebben
de avonturen van Pieter Konijn en Benjamin Wollepluis, twee van ’s werelds beroemdste konijnen, generaties kinderen en volwassenen verblijdt.
Pieter Konijn kan maar net ontsnappen als meneer Verhoef hem betrapt in zijn moestuin. Dus is het wel zo'n goed idee van Pieters neefje Benjamin Wollepluis om nog eens terug te gaan? Geniet van deze bijzondere hoorspelen.
Inhoud
1. Het avontuur van Pieter Konijn
2. Het avontuur van Benjamin Wollepluis
Over de auteur
De Engelse illustratrice en schrijfster Beatrix Potter (1866-1943) groeide op in een rijke familie. Haar talent voor schilderen erfde ze van haar ouders, die beiden voor hun plezier schilderden. De zomers bracht de familie door in Lake District. Beatrix had bij haar eerste bezoek aan de streek haar hart aan het beboste landschap verloren. Ze zou er de rest van haar leven steeds naartoe terugkeren. Van het geld dat ze verdiende met haar boeken, kocht ze er verschillende landerijen en huizen, die nu als museum zijn te bezichtigen. Je zou bijna denken dat je in haar boeken loopt... Het begon allemaal met prentbriefkaarten, van muizen, konijnen en andere bosbewoners. Beatrix Potter werd er beroemd mee, nog voordat zij in 1902 Het verhaal van Pieter Konijn schreef, waar ze zwart-wit tekeningen bij maakte. Al snel bleek een uitgever bereid het boekje officieel uit te geven, nu met illustraties in kleur. Van de opbrengst van haar eerste boekjes kocht ze een boerderij in haar geliefde Lake District. De omgeving van haar huis kun je herkennen in haar vele illustraties: de boerenerven in Josefien Kwebbeleend bijvoorbeeld en de viswaters in Jeremias Hengelaar.
Beatrix Potter schreef en tekende veel, maar was tegelijkertijd steeds vaker bezig op haar boerderij. Ze fokte een speciaal soort schapen en zette zich in voor het behoud van de natuur. (Bron: Leesplein
Zie ook de officiele homepage van Beatrix Potter op www.peterrabbit.com
7 verhalen, waarin een mens of dier in wonderlijke en wrede situaties verzeild raakt, doch zich met vernuft en bovenmenselijke krachten weet te redden. Leeftijd: 12+
Dit luisterboek gaat over kinderen die echt hebben bestaan. Aan de hand van hun verhalen wordt de geschiedenis van Amsterdam verteld. Winnaar van de Gouden Griffel. Leeftijd: 9+
Veel mensen hebben moeite om zich goed en lang op één onderwerp te concentreren, vaak veel meer dan ze zelf in de gaten hebben. Hypnotherapie is een doeltreffende manier om jezelf te leren je goed te concentreren.
Waarom schijnt er in stormachtige nachten een licht uit de ruïne van de oude toren? Dit is weer een van de mysteries die de Vijf proberen op te lossen.