|
Categorieën
Specials
Snel zoeken
Over Luisterrijk
|
Business en management (132)
Wanneer is coachen gepast en wanneer is iets anders nodig? Wanneer zelf doen en wanneer uitbesteden? En als je zelf gaat coachen, hoe stimuleer je dan het leerproces en wat zijn valkuilen voor de coach?
Deze aflevering behandelt de werkwijzen van één-op-één coaching. Deze aflevering bestaat uit twee delen, te weten: Verleden en Heden.
Deze aflevering bestaat uit twee delen. Het eerste deel is primair bestemd voor de coach, het tweede voor de gecoachte. De nadruk ligt op de succesfactoren 'eigenaarschap' en 'ijsberg'.
De kwaliteit van ons leven hangt af van de kwaliteit van ons denken. Dit luisterboek bevat tips en oefeningen om je denkkracht te versterken.
Leer de eerste stappen te nemen in assertief gedrag in werksituaties. Stukjes theorie worden afgewisseld met veel praktijkvoorbeelden, adviezen en oefeningen die je over de eerste drempel helpen.
De Romeinen wisten hoe ze geld konden verdienen aan ‘experiences’, maar wat is vandaag de betekenis van de beleveniseconomie, welke kansen biedt dit en hoe speelt u daar succesvol op in? Deel 9 van De Marketingbox.
Deze praktische methode leert je omgaan met emoties op het werk. Al meer dan 200.000 exemplaren van het boek verkocht. Themaklassieker nu ook als luisterboek!
Een manager is succesvol als deze de juiste beslissing op het juiste moment kan nemen. In dit luisterboek komen de basisprincipes van besluitvorming aan de orde: hoe voorkomt u dat u kansen mist en blunders maakt?
Andere mensen, andere competenties. Niet alleen vrouwen en allochtonen, maar ook mensen met een niet-technische achtergrond zorgen voor vernieuwing in de bouw. Met pakkende voorbeelden en praktische tips.
Coachen in het onderwijs is een luisterboek speciaal ontwikkeld voor schoolleiders. Het pakt actuele situaties in het onderwijs aan en is zo opgezet dat het als coach fungeert voor de schoolleider.
Thema: Van coachen op competenties naar coachen met competenties, met ondermeer een algemene inleiding over coaching, een miniseminar en een bijdrage over het borgen van coaching in organisaties.
In deze aflevering leert u wat competenties zijn, wat de meerwaarde is, en waarom competenties met ijsbergen worden vergeleken.
Coachend leiderschap wordt ook wel de brug naar de toekomst genoemd. Resultaatgerichtheid, samenwerken, en klantgerichtheid nemen onder coachend leiderschap enorm toe.
Coaching is in essentie mensen helpen om zichzelf te ontwikkelen en hun prestaties te verbeteren. In dit luisterboek leert u de basisprincipes van deze vorm van management.
Het vak coachen wordt in historisch perspectief geplaatst. Ken uw geschiedenis, begrijp het nu, en zie waar coaching heengaat, hoe het vak zich ontwikkelt.
Deze aflevering van De Coachingbox is gewijd aan een bijzondere tak van sport in coachingsland: coachen op conflicten, misschien wel de hoofdtaak van de manager van nu.
Hoe vaak worstelen we niet met fricties en schuiven we (dreigende) conflicten voor ons uit? Dit luisterboek geeft een goede strategie om conflicten aan te pakken.
Cultuur in schoolorganisaties gaat over de manier waarop mensen in een school met elkaar omgaan in het werk. Welke schoolcultuur is in uw school manifest? Welke invloed heeft de cultuur op de ontwikkeling in uw school?
Over een doorgeschoten organisatie-maatschappij, idiote gedachten van managementgoeroes en nog veel meer.
De Coachingbox geeft een compleet beeld van de vaardigheid Coaching. Deze reeks gaat uitvoerig in op de achtergrond en geschiedenis van coaching en op de al bekende coachingonderwerpen.
André de Waal is een invloedrijke managementdenker op het gebied van prestatiemanagement, rapportageprocessen en budgettering.
Tiggelaar behandelt de Theory of Constraints (beperkingen-theorie) van Goldratt en de consequenties voor project- en procesmanagement, strategie en ict.
Fons Trompenaars betoogt dat ondernemingen die een cultuurkloof weten te overbruggen, daar een beslissend concurrentievoordeel mee behalen.
Giep Franzen werd uitgeroepen tot reclameman van de twintigste eeuw en bepaalde het denken over commerciële communicatie en strategisch ‘brand management'.
Het specialisme van Hans Wissema is het vergroten van slagvaardigheid van ondernemingen door middel van aanpassingen in strategie, structuur en cultuur.
Henry Mintzberg is een generalist op managementgebied. Hij publiceerde onder meer over managementgedrag, organisatie-structuren en verschillende vormen van strategieontwikkeling.
Robert Kaplan en David Norton zijn de bedenkers van de Balanced Scorecard, wat zich heeft ontwikkeld tot het meest gebruikte instrument voor prestatiemanagement.
Verandermanagement is het belangrijkste thema is het werk en denken van Léon de Caluwé. Ook concentreert hij zich op spelsimulatie en organisatieadvies.
Manfred Kets de Vries ontwikkelde in de loop der jaren een volstrekt originele visie op leiders en leiderschap.
Weggeman is bekend geworden door zijn denken over kennis en kennismanagement. 'Kennismanagement is feitelijk niets anders dan leidinggeven aan professionals.'
Michael Hammer veroorzaakte een van de grootste management-hypes aller tijden: business process reengineering, het herinrichten van bedrijfsprocessen.
Michael Porter is één van de belangrijkste managementdenkers. Zijn ideeën over strategie en concurrentie worden overal ter wereld gebruikt.
Peter Drucker is de goeroe der managementgoeroes. Tiggelaar vat de belangrijkste opvattingen van Peter Drucker samen en bespreekt zijn belangrijkste ideeën.
Philip Kottler is de grondlegger van het vakgebied marketing. Zijn 4P's (Product, Prijs, Plaats, Promotie) zijn wereldberoemd en zijn gevolgd door talloze andere P's.
René ten Bos is de eeuwige dwarsligger onder de Nederlandse managementdenkers. Hij schreef boeken over strategie, ethiek, informatiemanagement en cultuur.
Rob Vinke, met name bekend om zijn ideeën over Human Resource Management, heeft zijn ideeën samengevat in zijn model van ‘Human Factor Management'. Eén van zijn kernthema's is de menselijke maat.
Tiggelaar behandelt de belangrijkste ideeën van Robert Quinn over leiderschap en bespreekt de belangrijkste ideeën met de Nederlandse praktijk in het achterhoofd.
Tiggelaar staat uitgebreid stil bij de principes van leiderschap die volgens Stephen Covey echt van belang zijn. Daarnaast komt persoonlijke ontwikkeling aan de orde, geplaatst in Nederlands en praktisch perspectief.
Peters pleit voor meer ondernemerschap, het doorbreken van oude regels en het centraal stellen van mensen in het bedrijfsleven. Met zijn confronterende aanpak en zijn creatieve ideeën bereikt hij een breed publiek.
Volgens Willem Mastenbroek combineren succesvolle organisaties sturing (focus, regie, managementstijl en organisatievisie) met eigen verantwoordelijkheid.
Wat Annegreet nooit voor mogelijk had gehouden, overkwam haar: ziek van te hard werken. Een persoonlijk verhaal met adviezen van deskundigen over hoe je een burn-out kunt genezen en voorkomen.
Deze complete reeks van 10 luisterboeken speelt in op de behoefte van velen om in korte tijd een aantal belangrijke management vaardigheden onder de knie te krijgen.
Alles wat nodig is voor een marketingplan: van internetmarketing tot marketingcommunicatie, van marktonderzoek tot innovatie. Serie met 10 delen.
Een inleiding op het vakgebied en het in kaart brengen van de stand van zaken, gevolgd door de eerste rol die professionals regelmatig vervullen: die van acquisiteur.
Relatiemanagement gaat over het onderhouden van goede, langdurige contacten, vooral met strategische klanten. Leer hoe u dat het beste kan doen.
Een helder overzicht van de belangrijkste aspecten en elementen
van het werken als adviseur. Na beluistering weet u hoe u van vakman tot adviseur kunt uitgroeien.
Leer over de dilemma’s bij het leidinggeven aan professionals en hoe de leidinggevende in een organisatie het best kan sturen, zowel op individueel als teamniveau.
Van professionals wordt steeds vaker verwacht dat ze denken en doen als ondernemers. Dat is een heel andere rol dan degene die ze vervullen vanuit hun vakkennis.
De professional is vaak ook coach. Een coach moet de flexibiliteit hebben om van rol te wisselen, afhankelijk van het ontwikkelniveau van medewerker of klant.
Als professional merkt u het groeiend belang van communicatie in uw dagelijks werk, of u nu bij een bureau, bedrijf of organisatie werkt of zzp'er bent.
De facilitator denkt goed na over het doel en verloop van een meeting of workshop, stippelt het proces uit, bereidt voor en begeleidt.
Een goede projectleider is het boegbeeld van het project, stuurt en steunt zijn medewerkers, is de schakel, houdt alles goed in de gaten en communiceert met de omgeving.
Alles over het belang van groei en ontwikkeling voor de professional: het beroep, de markt en de klant, en over de essentie van het 'goed professioneel zijn'.
De vraag naar zakelijke en professionele dienstverlening is de afgelopen jaren drastisch veranderd. Daarnaast is er meer concurrentie gekomen en de prijsdruk toegenomen.
De hoorcolleges van de OR-Box bieden snelle en praktische ondersteuning en informatie voor OR-leden, bestuurders en HR-managers.
Wie bepaalt de gang van zaken in een onderneming en wie heeft de zeggenschap: de directie, de aandeelhouders of zijn er nog andere partijen? Deel 1 van De OR Box, een serie luisterboeken over de ondernemingsraad.
Waarom is het van belang dat de OR een visie ontwikkelt op haar eigen functioneren en haar positie in de onderneming, de ondernemingscultuur en de maatschappij? Deel 2 van De OR Box.
Bij OR-leden en bestuurders zijn veel misverstanden over de Wet op de ondernemingsraden. Daarom staat de WOR centraal in deel 3 van De OR Box.
Bij meer dan vijftig werknemers moet een ondernemingsraad ingesteld worden. Over de oprichting van die OR en de verkiezingsprocedure gaat deze vierde aflevering van de audioreeks De OR Box.
Om ervoor te zorgen dat een OR goed kan werken, zijn de faciliteiten hiervoor vastgelegd in de Wet op de ondernemingsraden (WOR). In deze vijfde aflevering van De OR Box worden de basisvoorzieningen besproken.
Voor het werk van de ondernemingsraad zijn allerlei wettelijke regelingen, maar hoe voert u die als team het beste uit? Deze zesde aflevering van De OR Box gaat in op de praktische kant van het OR-werk.
In de zevende aflevering van De OR Box staat het advies- en instemmingsrecht centraal. Voor de bestuurder zijn het beperkingen, terwijl ze ruimte geven aan de OR om zijn stem te laten horen.
Deel 8 van 'De OR Box' is bedoeld voor de bestuurder. Aan bod komen de meest relevante factoren die bepalen hoe de relatie tussen OR en bestuurder eruit ziet en hoe u deze verbetert.
Hoe communiceert een OR met de achterban en hoe zorgt hij ervoor dat zijn imago overeenstemt met de gewenste identiteit? Deel 9 van De OR Box.
De HR-manager is in organisaties belast met personeels- en organisatie-vraagstukken. De ondernemingsraad heeft daarom veel met deze functionaris te maken. Deel 10 van De OR Box.
De organisatiecoach richt zich op kernprocessen op organisatieniveau waar sprake is van ongewenste resultaten ondanks de vele inspanningen die worden verricht.
Deze audioreeks richt zich op succesvol acteren in veranderprocessen. Het gaat om veranderingen van een bestaande situatie naar een toekomstig gewenste situatie.
Deze inleidende aflevering van de Verandermanagementbox bevat een overzicht van centrale thema’s in verandermanagement.
U leert de kunst van het waarnemen en hoe u pluriform naar organisaties kunt kijken.
In dit deel wordt dieper ingegaan op het diagnosticeren van organisatorische problemen.
Welke strategieën werken als u in een veranderproces met meerdere spelers te maken heeft.
Hoe kunnen managers een nieuwe strategie realiseren en noodzakelijke aanpassingen doorvoeren.
Over het creëren van dat draagvlak en betrokkenheid en de rol van leiderschap daarbinnen gaat deze aflevering.
Het belang van een visie om veranderingen te richten en hoe u tot een motiverende visie komt.
U leert hoe u het proces van ontwerp gebaseerd veranderen professioneel opzet en uitvoert, zodat bevredigende resultaten zijn gegarandeerd.
De vormgeving van de organisatie en het proces van verandering.
Welke manieren zijn er om meer flexibele organisaties te ontwikkelen? Met aandacht voor 4 organisatievormen en ondernemingsvormen.
Wat zijn mogelijke veranderstrategieën hoe werken deze in de praktijk?
Bij elk verandertraject staan twee vragen centraal: wat is de ideale machtsafstand en wat is de mate van onzekerheid?
Hoe ondersteunt u mensen in uw organisatie bij hun ontwikkeling, zodat zij zelf verbeteringen kunnen ontwikkelen.
Wat wordt onder interveniëren verstaan en hoe passen interventies binnen een veranderstrategie.
Het uitgangspunt in deze aflevering is dat niet moet worden gesproken over weerstand tegen verandering, maar over weerstand bij verandering.
Het belang van het onderkennen van en leren omgaan met irrationele factoren bij organisatieverandering.
Organisatieverandering vanuit het perspectief waarbij organisaties en de mensen die er werken, zichzelf veranderen.
Deze aflevering pleit voor een veranderaanpak waarin nieuw gedrag door zowel managers als medewerkers wordt geleerd.
Wat is de invloed van tijd en wat is uw eigen zienswijze op veranderen? Met aandacht voor chaos- en complexiteits-theorie.
Boonstra legt het verschil uit tussen managers en leiders en gaat vervolgens in op management van verandering.
In managementkringen wordt De zeven spirituele wetten van succes veel gebruikt als inspiratiebron. Dit luisterboek met de integrale tekst van het boek zal zeker deze doelgroep aanspreken.
Ben Tiggelaar presenteert een krachtige aanpak voor verandering in je persoonlijke leven en op je werk.
Hoe begin ik een gesprek? Wat als een ander geen zin heeft om met mij te praten? Heb ik wel voldoende interessante gespreksonderwerpen?
Vergroot je zelfvertrouwen en spontaniteit!
Chris Anderson, bekend van het begrip Long Tail, leest zelf zijn revolutionaire bestseller Free en legt uit hoe het nieuwe Gratis de markt radicaal verandert. Gratis download! Engelstalig.
Dit luisterboek gaat over groepsgericht coachen vanuit de wetten en inzichten van het systeemdenken. Bij systeemdenken ligt de nadruk op de interactieve competenties zoals samenwerken en afstemming.
Met minder moeite meer doen, dat willen we allemaal wel. Maar hoe verbeter je nu je persoonlijke effectiviteit?
Beloningen, reorganisaties of strategieveranderingen als middel om een organisatie te verbeteren, worden zwaar overschat. In dit luisterboek hoort u wat wel werkt.
De ideeën van Mathieu Weggeman, Willem Mastenbroek, Léon De Caluwé, Rob Vinke, Fons Trompenaars, Manfred Kets de Vries, René ten Bos, Hans Wissema, Giep Franzen en André de Waal.
Dit boek is bedoeld voor iedereen binnen de uitgeverij die te maken heeft ict-projecten: uitgevers, realisatiemanagers, ict-ers en het management.
Het boek Ik helpt je antwoorden te vinden op de belangrijkste levensvragen: Wie ben je en wat wil je? Maar het antwoord hierop is slechts het vertrekpunt. Neem de regie weer stevig in handen!
Wat is klantgerichtheid en vooral: wat is het niet? Waarom u klantgericht zou willen werken, en hoe u uw organisatie klantgericht maakt.
Dit luisterboek behandelt van elke fase van het innovatieproces de belangrijke succesfactoren. U leert over technieken als ‘attribute valuemapping’, ‘Blue Ocean Strategie’, en ‘Stagegate’. Deel 3 van De Marketingbox.
'Intensieve menshouderij' oftewel hoe doorgeslagen rationaliteit langzaam maar zeker de kwaliteit van het product en de dienstverlening uitholt.
In de mediamix van de consument wordt internet steeds belangrijker. In dit luisterboek wordt u een helpende hand toegereikt om online activiteiten succesvol in te zetten en te benutten. Deel 2 van De Marketingbox.
Prof. dr. Cees Zwart vertelt over leiderschap en biedt aan de hand van oude bronnen nieuwe perspectieven en inzichten.
Dit luisterboek - met praktische suggesties en ideeën voor dé schoolleider - laat verschillende visies op leiderschap de revue passeren. Voorzien van specifieke voorbeelden dankzij interviews met (oud) schoolleiders.
Leiding geven is een controversieel begrip: zonder leiders kúnnen we niet, te zeer gestuurd worden, wíllen we niet. In dit luisterboek komt onder meer aan de orde wat nodig is voor hedendaagse vormen van leiding geven.
De eerste 6 luisterboeken uit de serie over management-onderwerpen die de actualiteit van morgen bepalen. De gekozen thema's worden van meerdere kanten belicht.
De auteurs nemen het beeld weg dat coachen zich slechts richt op het welbevinden van individuen binnen organisaties en dus een soort luxe is.
Hoe beïnvloeden gebouwen de prestaties van mensen in en om organisaties en hoe geeft u hier in de praktijk vorm aan om ook uw organisatie te verbeteren?
Hoe overleef je als bedrijf de crisis? En hoe kun je zelfs sterker uit een crisis tevoorschijn komen? Met andere woorden: hoe word je een ware crisiskampioen?
U leert wanneer sturen van toepassing is, hoe u constructief aanstuurt, effectief om kunt gaan met tegenwerpingen en steeds gericht kunt blijven op het realiseren van de gewenste resultaten.
In deze aflevering van Management Topics hoort u wat veranderen eigenlijk is, waarom de ene verandering mislukt en de andere niet en wat succesvolle bedrijven doen om hun veranderingen te laten slagen.
Maak uw marketinginspanningen inzichtelijk en leg verbanden tussen klanttevredenheid en winstgevendheid. Leer over de combinatie van moderne besturings-concepten en marketing. Deel 10 van De Marketingbox.
De consument ziet 250 tot 3000 boodschappen per dag. Hoe verantwoordt u dat ‘de helft van alle communicatie budgetten weggegooid geld is, zonder te weten welke helft’? Deel 8 uit De Marketingbox.
Elk bedrijfssucces is gebaseerd op een degelijke marketingstrategie. Maak kennis met de instrumenten om een succesvolle marketingstrategie te formuleren. Deel 1 van De Marketingbox.
Met de opkomst van onderzoek via internet en online panels is zelf onderzoek uitzetten veel eenvoudiger geworden. Leer alle 'ins & outs' van marktonderzoek. Deel 6 van De Marketingbox.
De ideeën van Michael Porter, Stephen Covey, Philip Kotler, Michael Hammer, Peter Drucker, Robert Kaplan, David Norton, Robert Quinn, Eliyahu Goldratt, Tom Peters en Henry Mintzberg.
Wat maakt een merk een sterk merk? Waaraan is dat te merken en hoe kan dat worden gemeten. En wat is het belang van een merk voor de klant en voor u als aanbieder? Deel 5
van De Marketingbox.
Motivatie vormt de krachtigste motor van het menselijk handelen. Het succes van uw organisatie hangt dan ook voor een belangrijk deel samen met de manier waarop u uw medewerkers weet te motiveren.
Hoe maken consumenten gebruik van de verschillende kanalen tijdens het koopproces? En hoe kunt u op basis van deze kennis een multichannelbeleid formuleren. Deel 7 van De Marketingbox.
Onderhandelen is een subtiele bezigheid, waarbij het uitgesloten is dat u voor 100% uw zin zult krijgen. Winst op korte termijn is één van de vele valkuilen. Dit luisterboek leert u de kneepjes van dit moeilijke vak.
Het geven van een goede presentatie is niet eenvoudig: u wilt een boodschap overbrengen én u wilt uw publiek inspireren. Dit luisterboek leert u de basisprincipes van presenteren.
Of uw organisatie zich nu oriënteert of heroriënteert op CRM, de cruciale vragen zijn dezelfde: hoe centraal moet de klant staan en welke kosten wegen nog op tegen de beoogde baten? Deel 4 van De Marketingbox.
Angelsaksen versus Rijnlanders gaat over de zoektocht naar overeenkomsten en verschillen in Europees en Amerikaans denken.
Snel inzicht in Shared Service Centers: met onder andere de voor- en nadelen, de relatie met outsourcing en de kritieke succesfactoren bij de invoering ervan.
Soul management gaat in essentie over bezieling, duurzaamheid en het realiseren van gestelde doelen. De schakel tussen organisatie, medewerkers en klanten.
Deze aflevering van De Coachingbox gaat over teamcoaching en is een directe opvolger van aflevering 8: Groepsgericht coachen vanuit systeemdenken.
Werken in teams is van alle tijden. Waarom staan ze dan momenteel toch extra in de belangstelling? Dit luisterboek leert u wat er bij teamwork komt kijken, opdat u ze optimaal kunt laten functioneren.
Time management richt zich op methoden om gedrag en energie binnen de beschikbare hoeveelheid tijd optimaal aan te wenden om doelen te bereiken. Dit luisterboek leert u hoe u meer effectieve uren uit de dag kunt halen.
Wat je kunt doen om de samenwerking in je team te bevorderen? Hoe je je medewerkers coacht en gemotiveerd houdt? Hoe je functioneringsgeprekken tot een goed einde brengt. Dat kan met dit luisterboek!
Wie zijn de toptalenten van deze tijd en waar herkent u ze aan? Hebben ze gemeenschappelijke kenmerken en wat onderscheidt hen van 'gewoon' goede talenten?
Wat is een multidimensionale organisatie en welke beslissingen zijn noodzakelijk om een antwoord te formuleren op de toenemende complexiteit van de markt.
Effectief vergaderen hangt samen met de manier waarop u als manager de voorzittershamer hanteert. De basisprincipes van het vergaderen worden in dit luisterboek uitgebreid behandeld.
Voor iedereen die graag op dezelfde golflengte wil zitten met zijn gesprekspartner om een zakelijk gesprek te laten sprankelen.
8 maart 2010:
Nieuw! Luisterboeken van BBC Audio. Nu ook steeds meer Engelstalige titels bij Luisterrijk. Ook nieuw zijn de historische titels uit het archief van het Instituut voor Beeld en Geluid, met onder andere het legendarische hoorspel Sprong in het heelal en de Damokles-documentaires van de KRO. |
Bestsellers
|


