Henk van Ulsen leest Ida Gerhardt
Henk van Ulsen leest Ida Gerhardt

Henk van Ulsen leest Ida Gerhardt

Gedichten en vertaalde psalmen

Meer dan 50 gedichten van Ida Gerhardt en door haar en haar levenspartner vertaalde psalmen, voorgedragen door Henk van Ulsen, die ook enkele herinneringen aan haar vertelt.

Auteur

Ida Gerhardt

Spreker

Henk van Ulsen

Speelduur

1 uur 32 min

€ 9,95

Beschrijving

Acteur Henk van Ulsen (1927-2009) en dichteres Ida Gerhardt komen samen in dit luisterboek. Via Van Ulsens even sobere als gevoelige voordrachten komt de poëzie van Ida Gerhardt ongefilterd binnen in hart en ziel.

Van Ulsen deed veel om het werk van Ida Gerhardt levend te houden. Vlak voor zijn overlijden droeg hij in enkele studiosessies gedichten van Gerhardt voor, en psalmvertalingen die zij samen met haar levenspartner Marie van der Zeyde maakte. Ook bevat dit luisterboek herinneringen van Van Ulsen aan Ida Gerhardt, want hij had een persoonlijke band met haar - zij was zijn docente klassieke talen op het Kamper Lyceum, woonde enige tijd bij de familie Van Ulsen, en hielp hem bij zijn voorbereidingen voor het toelatingsexamen tot de toneelschool.

Ida Gerhardt (1905-1997) was classica en werd een veel gelezen dichteres. Ze groeide op in een intellectueel gezin. Op het Erasmiaans Gymnasium in Rotterdam raakte ze geïnspireerd door de dichter J.H. Leopold, van wie ze les had, en ontmoette ze haar latere levensgezellin Marie van der Zeyde. Gerhardt studeerde klassieke talen in Leiden en promoveerde op een vertaling van Lucretius' 'De rerum natura'.

Het dichterschap beoefende ze naast haar werk als lerares klassieke talen en vertaalster. 'Kosmos', haar debuutbundel, verscheen in 1940, gevolgd door onder andere 'Het veerhuis' en 'Het levend monogram'. Ze voelde haar dichterschap als een goddelijke opdracht.

Gerhardt verwierf bekendheid met haar beheerste, klassieke stijl en haar thematiek: verbinding met de natuur, het eren van klein geluk, en het unieke Hollandse landschap. Haar poëzie kan ook donker en stevig zijn, bijvoorbeeld waar zij schrijft over de jeugdervaringen die haar zo tekenden, over verdriet of oorlog, of als zij een moreel appel doet.

Ida Gerhardt ontving vele literaire prijzen, waaronder de P.C. Hooft prijs. Ze wordt gezien als een van de belangrijkste Nederlandse dichters van de twintigste eeuw. Van Ulsen laat ons ervaren hoe zeer haar werk ons nog steeds raakt en inspireert.

Details

Imprint

Meesterwerk

Uitgever

PixelPerfect Publications

Publicatiedatum

11 juli 2025

ISBN

9789493271807

Taal

Nederlands

Speelduur

1 uur 32 min

Bestandsgrootte

65 MB

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Meer spreker Henk van Ulsen Bekijk alles

Van oude menschen, de dingen, die voorbij gaan...
€ 14,99
De alchemist
4.5

De alchemist

Paulo Coelho

€ 9,99
De heks van Portobello

De heks van Portobello

Paulo Coelho

€ 12,99