Hormonaal als een garnaal
Hormonaal als een garnaal
Nog geen fragment

Hormonaal als een garnaal

Wat dieren ons leren over het vrouwenlichaam en -brein

Van hormonaal gedoe tot seks, zwangerschap, moederschap en ouder worden: dieren gooien onze blik op het vrouwelijk lichaam compleet om.

€ 23,99

Beschrijving

In Hormonaal als een garnaal gaat wetenschapsjournalist Ellemiek de Wit op zoek naar wat dieren ons leren over het vrouwenlichaam en -brein.

Waarom duiken tijdens de menstruatiecyclus zoveel vage symptomen op? Is de orgasmekloof een ‘natuurlijk’ verschijnsel? Bestaat het moederinstinct? En waarom verouderen vrouwen zo anders dan mannen?

Wetenschapsjournalist Ellemiek de Wit heeft haar lichaam vaak genoeg bij het grofvuil willen zetten, met alle ongemakken die er zogenaamd bij horen. Maar door onze parallellen met dieren te onderzoeken, wordt het vrouwelijk lichaam opeens een stuk begrijpelijker.

Zo laat de Egyptische stekelmuis zien dat PMS allesbehalve ‘tussen je oren’ zit. Zeekoeien en alpaca’s onthullen waarom onze clitoris op zo’n gekke plek zit. En naakte molratten en orka’s helpen ons begrijpen wat er tijdens de menopauze gebeurt, en waarom die óók positieve kanten heeft.

De dierenwereld helpt onze lichamelijke eigenaardigheden te verklaren en laat zien hoe wonderlijk het vrouwelijk lichaam echt is.

‘Verrassend, geestig, persoonlijk en glashelder. Een aanrader!’ Bram Mullink, Hoofdredacteur National Geographic en Quest

‘Persoonlijk, kwetsbaar, ontzettend grappig én loepzuiver wetenschappelijk onderbouwd.’ Mariska Kret, Hoogleraar Cognitieve Psychologie aan de Universiteit Leiden

Details

Imprint

Luitingh Sijthoff

Uitgever

Luitingh-Sijthoff B.V., Uitgeverij

Publicatiedatum

1 oktober 2026

ISBN

9789021065380

Taal

Nederlands

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Over de auteur

Ellemiek de Wit schrijft als wetenschapsjournalist voor Quest, Eos, KIJK en De Correspondent. Ze is gefascineerd door de evolutie en biologie van dieren, in het bijzonder vrouwelijke dieren. Soms vindt ze haar lichaam vermoeiend, frustrerend of onbegrijpelijk, maar het vrouwelijke lichaam is ook een van de wonderlijkste en interessantste dingen die de natuur heeft voortgebracht.

Meer spreker Anne Lichthart Bekijk alles

Het ideale stel

Jackie Kabler

€ 20,99
De parfumerie

De parfumerie

Charlotte Jacobi

€ 13,99

Storytelling

Isabel Allende

€ 19,99
De slapende vulkaan

De slapende vulkaan

Michael Hjorth, Bjarni Thorsson

€ 14,99