Brieven aan Anton de Kom
Brieven aan Anton de Kom

Brieven aan Anton de Kom

Wees moedig. Wees gevreesd. Wees verstandig.

Akwasi neemt je mee op een reis van diepgaand denken over vrijheid, moed en verandering. Het biedt inzicht in de nalatenschap van Anton de Kom en de betekenis voor de hedendaagse samenleving.

Auteur

Akwasi

Spreker

Akwasi

Speelduur

4 uur 22 min

€ 10,99

Beschrijving

In juni 2023 hield schrijver en performer Akwasi de jaarlijkse Anton de Komlezing in het Verzetsmuseum. In een drietal brieven richtte hij zich tot de schrijver van Wij slaven van Suriname. Akwasi vertelt aan De Kom over verzet, de huidige staat van Nederland en waarom radicale verandering soms nodig is. Hij blikt terug op zijn ervaringen in het zwartepietendebat, vertelt over de noodzaak van de oprichting van Omroep Zwart en gaat in op de strijd voor vrijheid. Wees moedig. Wees gevreesd. Wees verstandig. bevat de integrale lezing van Akwasi en is aangevuld met twee extra brieven. Het resultaat is een krachtig document dat aanzet tot denken.

Details

Imprint

Ambo|Anthos

Uitgever

Ambo/Anthos B.V.

Publicatiedatum

2 juli 2025

ISBN

9789026367076

Taal

Nederlands

Speelduur

4 uur 22 min

Bestandsgrootte

360 MB

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Tags

Over de auteur

Akwasi, in 1988 geboren te Amsterdam als Akwasi Owusu Ansah, is performer, schrijveren een opinieleider in het debat over racisme en het slavernijverleden. Hij staat bekend om zijn betrokkenheid bij maatschappelijke kwesties en zijn inzet voor gelijkheid en sociale rechtvaardigheid. Als fervent activist heeft Akwasi deelgenomen aan talloze demonstraties, waarbij hij zijn stem verhief tegen racisme en discriminatie. In 2020 richtte hij Omroep Zwart op, een mediaplatmediaplatform dat streeft naar diversiteit en inclusie in de Nederlandse media.

Meer auteur Akwasi Bekijk alles

HARDOP

HARDOP

Akwasi, Jasper Albinus

€ 14,99

Meer spreker Akwasi Bekijk alles

HARDOP

HARDOP

Akwasi, Jasper Albinus

€ 14,99