Er is er hier maar één de baas!
Er is er hier maar één de baas!

Er is er hier maar één de baas!

De ontspoorde macht van Gerard Sanderink

Angelique Kunst reconstrueert hoe topondernemer Gerard Sanderink volledig kon ontsporen en laat ze zien hoe groot de gevolgen kunnen zijn als één persoon in een bedrijf de absolute macht heeft.

Auteur

Angelique Kunst

Spreker

Phaedra Kwant

Speelduur

7 uur 26 min

€ 14,99

Beschrijving

Het is een van de opmerkelijkste affaires in het Nederlandse bedrijfsleven: de ontsporing van de eens zo degelijke Twentse multimiljonair en topondernemer Gerard Sanderink onder invloed van cybercharlatan Rian van Rijbroek. Tot 2018 leek Gerard Sanderink, eigenaar van onder andere ict-bedrijf Centric en bouwbedrijf Strukton, ondanks zijn macht en zijn fortuin van 620 miljoen een bescheiden zakenman. Vanaf het moment dat Rian van Rijbroek in zijn leven komt, een zelfbenoemd ‘cyberexpert’ en ‘hacker’ met een bedenkelijke reputatie, lijkt Sanderink volledig de weg kwijt te zijn. Hij ziet overal complotten tegen hem en zijn bedrijven, raakte verwikkeld in allerlei rechtszaken en ontslaat iedereen die hem probeert te corrigeren. Tegenspraak duldt hij niet, want: ‘Er is er hier maar één de baas!’ Maar is Gerard Sanderink eigenlijk nog wel de baas? Of heeft Van Rijbroek via hem de macht over zijn bedrijven overgenomen? En wat betekent dat voor Nederland? Want Centric heeft 185 Nederlandse gemeenten als klant en beheert daarmee privacygevoelige data van zo’n 65 procent van de bevolking. Bouwbedrijf Strukton is cruciaal voor de Nederlandse infrastructuur. In Er is er hier maar één de baas! reconstrueert journalist Angelique Kunst hoe Sanderink volledig kon ontsporen en laat ze zien hoe groot de gevolgen kunnen zijn als één persoon binnen een onderneming de absolute macht heeft.

Details

Imprint

Business Contact

Uitgever

Atlas Contact, Uitgeverij

Publicatiedatum

11 mei 2022

ISBN

9789047016724

Taal

Nederlands

Speelduur

7 uur 26 min

Bestandsgrootte

613 MB

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Tags

Over de auteur

Angelique Kunst werkt sinds 1992 bij de Twentsche Courant Tubantia, sinds 2013 als economieredacteur. Ze volgt het dossier Sanderink op de voet sinds de eerste rechtszaak in april 2019. Haar onderzoeksjournalistiek leidde al tot een aantal belangrijke onthullingen in deze zaak. Voor dit werk werd ze in 2019 genomineerd voor de journalistieke prijs De Tegel, in de categorie Onderzoek.

Meer spreker Phaedra Kwant Bekijk alles

Favoriete dochter

Favoriete dochter

Morgan Dick

€ 15,99
Gevangen

Gevangen

Lilja Sigurðardóttir

€ 11,99

Onder de felle zon

Jenny Lund Madsen

€ 14,99