De vrienden van Pinocchio
De vrienden van Pinocchio

De vrienden van Pinocchio

Een duister netwerk van topambtenaren staat in Nederland boven de wet. Wie zijn de Sneeuwman, de Maagd, de Zonnekoning en de Raadsheer? De wraak van twee jonge mensen die ooit hun slachtoffer waren.

Auteur

Tomas Ross

Spreker

Louis van Beek

Speelduur

11 uur 23 min

€ 9,99

Beschrijving

Op een warme voorjaarsnacht vinden twee jonge inbrekers het lichaam van voormalig jazzzangeres Nel van Geel. Ze blijkt al twee maanden onopgemerkt dood in haar huis te hebben gelegen. Wanneer haar zoon Paul het huis opruimt, vindt hij in een oud schoolschrift schokkende notities over de Pinocchioclub in Praag, een beruchte bar voor pedoseksuelen.

Ondertussen maakt een topambtenaar in Den Haag zich grote zorgen over de chantage van een van zijn oude studievrienden. Zelf heeft hij niets te vrezen; niemand kan bewijzen dat hij betrokken is bij misbruik van jonge jongens, want zijn netwerk omvat rechters, politiefunctionarissen en ministers, en reikt zelfs tot kringen rond het Koninklijk Huis.

Details

Imprint

Cargo

Uitgever

Bezige Bij b.v., Uitgeverij De

Publicatiedatum

25 mei 2016

ISBN

9789403169903

Taal

Nederlands

Speelduur

11 uur 23 min

Bestandsgrootte

626 MB

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Tags

Over de auteur

Tomas Ross (1944), pseudoniem van Willem Hogendoorn, is auteur en scenarist. Na zijn studie aan de School voor de Journalistiek in Utrecht werkte hij korte tijd als journalist voor Het Vaderland, waarna hij in 1974 zijn doctoraal niet-westerse sociologie behaalde aan de Universiteit van Amsterdam. In 1979 schreef hij zijn eerste boek, Loch Ness – mythe of werkelijkheid. Niet lang daarna volgde onder het pseudoniem Tomas Ross zijn eerste thriller, De honden van het verraad (1980).

Ross schreef sinds de vroege jaren tachtig tientallen romans, onder meer over het Englandspiel, de Greet Hofmans-affaire, de val van Srebrenica, de dood van Mathilde Willink en de moord op Pim Fortuyn. In vrijwel elk boek werkt hij een bestaand gegeven uit tot een verhaal waarin de feiten een even grote rol spelen als de verzonnen gebeurtenissen. Het is niet verwonderlijk dat Ross, zoon van een oud-verzetsman en pionier van de BVD, veel van zijn verhalen ontleent aan de Tweede Wereldoorlog en aan de activiteiten van de geheime inlichtingendienst. Drie van zijn romans werden bekroond met de Gouden Strop, de prijs voor de beste Nederlandstalige thriller: Bêta (1987), Koerier voor Sarajevo (1996) en De zesde mei (2003), ook werd hij in 2006 genomineerd voor De hand van God (2005).

Tomas Ross werkt als editor-at-large aan zijn eigen fondslijn Tomas Ross Crime (TRC), waarvoor hij nieuw schrijftalent werft en begeleidt.

Meer auteur Tomas Ross Bekijk alles

Het D-day complot

Het D-day complot

Tomas Ross

€ 15,99
Poetins dochter

Poetins dochter

Tomas Ross

€ 15,99
De man zonder gezicht
€ 15,99
Indisch Requiem

Indisch Requiem

Tomas Ross

€ 11,99

Meer spreker Louis van Beek Bekijk alles

Boven is het stil

Boven is het stil

Gerbrand Bakker

€ 12,99
Het geduld van de bloemen
€ 19,99
De jongens uit Biloxi

De jongens uit Biloxi

John Grisham

€ 15,99

Het zigzagmeisje

Elly Griffiths

€ 14,99