Godenslaap
Godenslaap

Godenslaap

Hoorspel met Elisabeth Andersen, Antonie Kamerling in een bewerking van Dirk van Pelt

Een oude bedlegerige vrouw blikt terug op haar kinderjaren, de liefdes die ze heeft gekend en de jaren van de Eerste Wereldoorlog. Hoorspel met onder andere Elisabeth Andersen, Antonie Kamerling.

€ 15,94

Beschrijving

Een stokoude vrouw die de dood voelt naderen blikt terug op haar kinderjaren, de liefdes die ze heeft gekend, haar huwelijk en de jaren van de Eerste Wereldoorlog die ze met haar moeder en haar broer in Frankrijk doorbracht. Gaandeweg ontstaat een intiem panorama van België, haar onduidelijke vaderland. Aan geen van de gebeurtenissen wil ze meer nadruk geven dan aan andere. Ze hunkert slechts naar een oneindig lange zin, `die al wat er is in zich opneemt, zoals een hofdame uit de pruikentijd, in wier lokken een armada van parels kapseist, haar talloze rokken optilt terwijl ze de trappen van de opera betreedt of de ladder naar het schavot.

Godenslaap, de vijfde roman van Erwin Mortier, speelt zich af op het raakvlak tussen de grote geschiedenis en de kleine mensenlevens, tussen taal en wereld, verbeelding en werkelijkheid, tussen geschiedschrijving en verhalend proza. Winnaar van de AKO Literatuurprijs 2009, in een hoorspelbewerking van Dirk van Pelt.

Uitgezonden 20 december 2009 op Radio 1.

Cast
Helena: Elisabeth Andersen
Matthew: Antonie Kamerling
Moeder: Marjon Brandsma
Edgard: René van Asten
Rachida: Hannah van de Sande
Miss Schliess: Carla Hardy
Dokter Vanneste: Philip Greggers-Peusch
Verder m.m.v. Anne Lichthart; Dirk van Pelt; Christine Geense; Hanneke Hendrix; Kasper Jansen; Myrthe, Otte en Derk von Saher

Hoorspelbewerking: Dirk van Pelt
Studio Huis van Eustachius: Techniek Frans de Rond
Sounddesign: Joosten & Kuitenbrouwer
Regieassistent: Anne Lichthart
Regie: Vibeke von Saher

Details

Imprint

HoorSpelFabriek

Uitgever

HoorSpelFabriek

Publicatiedatum

23 december 2009

ISBN

9789461497956

Taal

Nederlands

Speelduur

1 uur 10 min

Bestandsgrootte

130 MB

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Tags

Meer auteur Erwin Mortier Bekijk alles

Vlaams Een kleine filosofie van grote emoties: Liefde
€ 14,99
Vlaams De onbevlekte

De onbevlekte

Erwin Mortier

€ 11,99
Vlaams Alle dagen samen

Alle dagen samen

Erwin Mortier

€ 4,99

Meer spreker Carla Hardy Bekijk alles

Bordewijk Salon

Bordewijk Salon

Ferdinand Bordewijk e.a.

€ 11,00