

Fantoomangst
Biedt de wapenwedloop garanties voor vrede?
Tijdens de NAVO-top in juni 2025 cirkelt Peter de Ruiter op zijn fiets rond het zwaar bewaakte conferentieterrein. Hij vraagt nieuwsgierige burgers en een enkele demonstrant naar hun mening.
€ 4,95
Beschrijving
Terwijl in het voorjaar van 2025 op twee zondagen bij elkaar een kwart miljoen mensen in Den Haag demonstreren tegen de moorddadige oorlog die Israël in Gaza voert, zijn eind juni in dezelfde stad de publieke reacties op de NAVO-top aan de lauwe kant. Dat is opmerkelijk, want op deze top besluiten 32 regeringsleiders de bijdrage aan de NAVO op te schroeven naar vijf procent: meer dan een verdubbeling van het budget. Daar kun je heel wat oorlogen mee voeren, als het zo uitkomt.
Podcastmaker Peter de Ruiter cirkelt die 25 juni op zijn fiets rond het zwaar bewaakte conferentieterrein. Hij vraagt nieuwsgierige burgers en een enkele demonstrant naar hun mening. De vraag die op tafel ligt: In wiens handen leggen we ons lot en dat van onze medemensen? Kiezen we voor diplomaten of soldaten? Moeten we bang zijn voor agressors als Vladimir Poetin of juist voor wispelturige presidenten als Donald Trump. De VS hebben op vredesterrein een slechte reputatie, zo leert de geschiedenis van de Koude Oorlog. Daar spreekt historicus Maarten van Rossem over.
Details
Imprint
LuisterdocUitgever
PixelPerfect Publications
Publicatiedatum
27 juni 2025
ISBN
9789493271791
Taal
Nederlands
Speelduur
0 uur 29 min 45 sec
Bestandsgrootte
41 MB
Formaat
mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app