De kinderkolonie
De kinderkolonie

De kinderkolonie

De kinderkolonie van Manuele Piemonte is een aangrijpende roman over het lot van drie zusjes in een Italiaans jeugdkamp tijdens de Tweede Wereldoorlog. Voor de lezers van Jenna Blum en Heather Morris.

Auteur

Manuela Piemonte

Sprekers

Irma Hartog, Margo Dames

Vertaler

Saskia Peterzon-Kotte

Speelduur

12 uur 0 min

€ 14,99 € 7,49 50% korting

Beschrijving

De kinderkolonie van Manuele Piemonte is een aangrijpende roman over het lot van drie zusjes in een Italiaans jeugdkamp tijdens de Tweede Wereldoorlog. Voor de lezers van Jenna Blum, Heather Morris, Tatiana de Rosnay en Martha Hall Kelly.

In 1940 werden, op bevel van Mussolini, dertienduizend kinderen uit de Italiaanse kolonie Libië ‘uitgenodigd’ om in de zomervakantie hun moederland Italië te leren kennen. Wat begon als een vakantie van enkele weken, zou een verblijf van jaren worden.

Ook de zusjes Sara, Angela en Margherita worden vol verwachting door hun ouders op de boot gezet. Ze komen echter terecht in een fascistisch jeugdkamp aan de kust van Toscane, waar ijzeren discipline en terreur regeren. Sara, de oudste, raakt onder de indruk van de propaganda. Angela ziet haar zus veranderen en gaat in verzet en de jongste, Margherita van amper vijf jaar, sluit zich van de buitenwereld af. Uiteindelijk is er nog maar één uitweg: samen ontsnappen, met gevaar voor eigen leven…

‘Een uiterst zorgvuldig opgezet verhaal mede gebaseerd op het fascistische reglement voor de kinderkolonies.’ - NRC

Details

Imprint

Ambo|Anthos

Uitgever

Ambo/Anthos B.V.

Publicatiedatum

23 juni 2021

ISBN

9789026356902

Taal

Nederlands

Speelduur

12 uur 0 min

Bestandsgrootte

989 MB

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Tags

Over de auteur

Manuela Piemonte (Milaan, 1978) studeerde Latijns-Amerikaanse literatuur aan de universiteit La Sapienze in Rome. Ze is scenarioschrijver en redacteur. Daarnaast werkt ze als vertaler Spaans en Engels en schrijft ze voor verschillende tijdschriften. In 2013 won ze de Subway Literature Award en ze was in 2016 finalist als scenarioschrijver voor de Premio Solinas. De kinderkolonie is haar eerste roman.

Meer spreker Irma Hartog Bekijk alles

De nacht van het vuur

De nacht van het vuur

Kjell Eriksson

€ 14,99
De dijk

De dijk

Michael McDowell

€ 12,99
Onzichtbaar

Onzichtbaar

Danielle Steel

€ 14,99
Wrede leugens

Wrede leugens

Karen Rose

€ 14,99

Meer spreker Margo Dames Bekijk alles

Doolfhof van verraad

Doolfhof van verraad

Sterre Carron

€ 9,95

Tegen de stroom in

Lynn Austin

€ 16,99
De vrouw met de bijl

De vrouw met de bijl

Steffie van den Oord

€ 12,99
De blokhut

De blokhut

Noortje Brink

€ 6,99