De atoombom
De atoombom

De atoombom

Een hoorcollege over de geschiedenis van de nucleaire wapenwedloop

In 1939 startten de Amerikanen in het geheim het project dat zou leiden tot de atoombom. Een boeiend en multidisciplinair college over de atoombom en de nucleaire wapenwedloop.

Auteur

Maarten van Rossem

Spreker

Maarten van Rossem

Speelduur

4 uur 19 min

€ 25,00

Beschrijving

In 1939 startten de Amerikanen in het geheim het Manhattan Project dat zou leiden tot de ontwikkeling van de atoombom en het gebruik ervan op Hiroshima en Nagasaki. Maarten van Rossem behandelt de geschiedenis van het ontstaan van het meest destructieve en gevreesde wapen. Een boeiend en multidisciplinair college over de atoombom en de nucleaire wapenwedloop die daar op volgde.


Inhoud

College 1
H1. Hiroshima
H2. Kernsplitsing: een Duitse atoombom

College 2
H3. Nader onderzoek
H4. De atoombom wordt werkelijkheid

College 3
H5. Op weg naar een onvermijdelijke wapenwedloop
H6. Een waanzinnige nucleaire wapenwedloop

College 4
H7. Een wapenwedloop met afspraken
H8. Het einde van de Koude Oorlog en de toekomst van de atoombom

Details

Imprint

Home Academy

Uitgever

Home Academy Publishers B.V.

Publicatiedatum

26 november 2015

ISBN

9789085309406

Taal

Nederlands

Speelduur

4 uur 19 min

Bestandsgrootte

260 MB

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Tags

Over de auteur

Prof. Dr. Maarten van Rossem is historicus en emeritus hoogleraar aan de Universiteit Utrecht. Hij is gespecialiseerd in de geschiedenis en politiek van de Verenigde Staten. Als Amerika-deskundige treedt hij regelmatig op in allerlei televisie-uitzendingen en houdt hij regelmatig lezingen over uiteenlopende onderwerpen. Hij heeft diverse publicaties voor een breed publiek op zijn naam staan, waaronder Heeft geschiedenis nut?, De Wereld volgens Maarten van Rossem en Waarom de stoommachine geen Chinese uitvinding is.

In zijn tijdschrift Maarten! presenteert hij de toestand in de wereld en relativeert hij de in zijn ogen hysterische berichtgeving rondom het nieuws: zowel op wereld- als lokaal niveau. Met zijn onderkoelde humor en verrassende feitenkennis analyseert én fileert hij de historische en huidige (politieke) gebeurtenissen.

Meer auteur Maarten van Rossem Bekijk alles

De wereld volgens Maarten van Rossem
€ 6,99
Het nieuwe Nederlandse politieke landschap
€ 7,49
De Amerikaanse buitenlandse politiek
€ 7,49
Een terugblik op de Amerikaanse verkiezingen van 2020
€ 7,49

Meer spreker Maarten van Rossem Bekijk alles

De wereld volgens Maarten van Rossem
€ 6,99
Het nieuwe Nederlandse politieke landschap
€ 7,49
De Amerikaanse buitenlandse politiek
€ 7,49
Een terugblik op de Amerikaanse verkiezingen van 2020
€ 7,49