De saboteurs

De saboteurs

Hoe de partij van Lincoln afgleed tot die van Trump

In De saboteurs vertelt Steven De Foer hoe Donald Trump de Republikeinse partij heeft getransformeerd tot een amalgaam van populisten, opportunisten en extremisten, maar de morele aftakeling begon al in de jaren negentig. Deze verandering was een langdurig proces, waarbij redelijke stemmen werden verdrongen door politici die alleen macht en sabotage nastreefden. De huidige vraag is wie de partij en de Amerikaanse politiek uit de handen van deze saboteurs kan redden, nu een mogelijke bajesklant op het punt staat het Witte Huis te betreden.

Auteur

Steven De Foer

Spreker

Bob Selderslaghs

Speelduur

11 uur 55 min

€ 14,99

Beschrijving

De totale outsider Donald Trump heeft de Republikeinse partij gekaapt en naar zijn hand gezet. Zo verklaren veel analisten de aftakeling van de 'Grand Old Party' tot een amalgaam van een amalgaam van populistische samenzweringsprofeten, schaamteloze opportunisten en extreemrechtse fanatici. Maar is het niet te veel eer voor Trump, dat hij solo tot die transformatie in staat was?

De democratie in de VS wankelde al eerder, maar het zelfreinigend vermogen bleek telkens groot genoeg. De morele desintegratie van de Republikeinse partij begon in de jaren negentig, met een generatie politici die geen beleid meer beoogde maar louter macht en sabotage van de tegenpartij. Al wie redelijk en compromisbereid was, werd uit de partij gezuiverd: de machtsgreep van Donald Trump werd zo een accident waiting to happen.

Nu de kiezers mogelijk een bajesklant naar het Witte Huis stemmen, is de grote vraag: wie haalt deze partij en daarmee de Amerikaanse politiek weer uit de handen van de saboteurs?

Steven De Foer schrijft al meer dan dertig jaar voor De Standaard. De jongste 15 jaar is hij in de eerste plaats Amerikaspecialist. Zijn Amerikanen. Het had zo mooi kunnen zijn (2020) was uiterst succesvol.

Details

Imprint

Pelckmans uitgevers

Uitgever

Pelckmans uitgevers

Publicatiedatum

7 november 2024

ISBN

9789463107532

Taal

Nederlands

Speelduur

11 uur 55 min

Bestandsgrootte

982 MB

Formaat

mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Categorieën

Tags

Meer spreker Bob Selderslaghs Bekijk alles

Vlaams De toekomst is terug

De toekomst is terug

Fons Van Dijck

€ 14,99
Vlaams Meester, ik heb geen tranen meer
€ 14,95
Vlaams Moordenaars en hun motieven
€ 17,95
Vlaams Stand-in

Stand-in

Bavo Dhooge

€ 12,99