Luistervoorbeeld

Het feest

Ontluisterende roman over jaloezie, verraad en hypocrisie in het hart van de Britse upper class
Auteur Elizabeth Day
Spreker Ad Knippels
Speelduur 10u 22m 1s
€ 14,99

Beschrijving

Het feest van Elizabeth Day is een ontluisterende roman over obsessie, verraad, privilege en hypocrisie in het hart van het Britse establishment, voor de fans van Brideshead Revisited en De verloren geschiedenis.

Martin Gilmour en Ben Fitzmaurice zijn al vijfentwintig jaar beste vrienden, vanaf het moment dat ze elkaar ontmoetten op Burtonbury School. Ze vormen een apart stel: een arbeiderszoon en de golden boy uit een aristocratische familie. Martin weet dat er door anderen vraagtekens worden gezet bij hun vriendschap, maar hij doet alles voor Ben. Hij bewaart zelfs Bens grootste geheim.

Op Bens veertigste verjaardag, omringd door het Britse establishment dat zich laaft aan champagne en drugs, bekruipt Martin voor de zoveelste keer het gevoel dat hij er niet bij hoort. Ook zijn vrouw Lucy, die al vanaf het begin argwaan koestert, voelt dat er onheil in de lucht hangt. Maar Ben zou nooit iets doen om de vriendschap op het spel te zetten. Toch?

Het feest is een vlijmscherpe kritiek op de Britse elite en de ongeschreven wetten van de upper class.

***** ‘Een heerlijke standensatire en een meeslepende thriller ineen, die wel vergeleken wordt met Donna Tartts De verborgen geschiedenis.’ – Judith Eiselin in NRC Handelsblad

**** ‘Een vlijmscherpe fileersessie van de zogenaamde elite, English Style. Je kunt erom lachen. Huilen mag ook.’ – Koen Eykhout in De Limburger

'Wat hebben we zin in deze inkzwarte psychologische thriller over de ongeschreven wetten van de Britse Upper class.' – De VPRO-gids

Details

ImprintUitgeverij AmboAnthos
UitgeverAmboAnthos
Publicatiedatum 2 juli 2019
ISBN 9789026350160
Taal Nederlands
Soort audioLuisterboek
Speelduur 10u 22m 1s
Bestandsgrootte 569 MB
Formaat mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app

Reviews van luisteraars

Login om review toe te voegen.
Over de auteur
Photo Elizabeth Day

Elizabeth Day is journalist en schreef onder andere voor The Evening Standard, The Sunday Telegraph, The Mail on Sunday en Elle. Ze groeide op in Noord-Ierland en studeerde geschiedenis in Cambridge. Momenteel schrijft ze voor The Observer. Ze groeide op in Noord-Ierland en studeerde geschiedenis in Cambridge. Ze woont in Londen.

Toon aanbod