

Na de moord in Amsterdam
De moord op Theo van Gogh en de grenzen van tolerantie
Zeventien jaar na de moord op Theo van Gogh keert Ian Buruma terug naar de ‘plaats delict’ en onderzoekt wat er sindsdien is veranderd in het debat over de multiculturele samenleving.
€ 14,99
Beschrijving
In Na de moord in Amsterdam keert Ian Buruma zeventien jaar na de moord op Theo van Gogh terug naar de ‘plaats delict’ en vraagt zich af wat er veranderd is en wat niet. Nederland belandde in een identiteitscrisis. Van Gogh liet zich provocerend uit, maar vóór 2 november 2004 was het ondenkbaar geweest dat iemand in ruimdenkend Nederland deze prijs voor zijn mening zou moeten betalen. Ian Buruma probeerde de crisis te doorgronden. Zijn boek stuitte destijds op kritiek van mensen die de islam zagen als een bedreiging voor ‘onze westerse waarden’. In hoeverre hadden deze critici gelijk? En hoe heeft de reactie op de moord op Van Gogh zich verder ontwikkeld? Buruma’s nieuwe essay bij dit nog steeds actuele boek is een belangrijke bijdrage aan het felle debat over rechts-populisme, de vermeende islamisering van het Westen, en het ‘multiculturele drama’ dat sommigen hadden voorspeld.
Inhoudsopgave:
Voorwoord
1 Heilige oorlog in Amsterdam: einde van een Europese idylle
2 Pim, bedankt!
3 Een gezonde roker
4 Een Nederlandse tragedie
5 Submission
6 Een veelbelovende jongen
7 In memoriam
Nawoord
Dankwoord
Details
Imprint
Atlas ContactUitgever
Atlas Contact, Uitgeverij
Publicatiedatum
12 oktober 2021
ISBN
9789045046198
Taal
Nederlands
Speelduur
5 uur 56 min 0 sec
Bestandsgrootte
326 MB
Formaat
mp3 download en geschikt voor de Luisterrijk app
Categorieën
Tags
Over de auteur
Simon Rozendaal, volgens Villamedia de ‘nestor van de Nederlandse wetenschapsjournalistiek’, schrijft voor Elsevier Weekblad en publiceerde ruim 25 boeken, waaronder 'Alles wordt beter!'. In 2019 verscheen 'Warme aarde, koel hoofd'. In september 2022 verschijnt 'De nul wordt steeds kleiner'.
(Foto: Fjodor Buis)
Simon Rozendaal, volgens Villamedia de ‘nestor van de Nederlandse wetenschapsjournalistiek’, schrijft voor Elsevier Weekblad en publiceerde ruim 25 boeken, waaronder 'Alles wordt beter!'. In 2019 verscheen 'Warme aarde, koel hoofd'. In september 2022 verschijnt 'De nul wordt steeds kleiner'.
(Foto: Fjodor Buis)